Bugun...


“Geleceğe İşbaşı Projesi” Hayata Geçiriliyor
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Elazığ Temsilciliği tarafından “Geleceğe İşbaşı Projesi” hayata geçiriliyor.

“Geleceğe İşbaşı Projesi” Hayata Geçiriliyor

Yetiştirme yurtlarındaki kız öğrencileri meslek sahibi yapma ve istihdam sağlama amacıyla, KADEM Elazığ Temsilciliği tarafından, “Geleceğe İşbaşı Projesi” başladı.
 
Elazığ Valiliği ve KADEM Elazığ Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklığı ile Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimi için geleceği yakalayabilecek yetenekli, girişimci, nitelikli ve toplumsal değerleri muhafaza edebilen kadınların yetiştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Proje ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesinde 16-18 yaş grubunda olan kızların çalışabilecekleri branşlar, anket yapılarak tespit edilecek. Kızlara alanında uzman kişiler tarafından meslek eğitimleri, sosyal ve psikolojik destek verilecek. Moda tasarımı, turizm-otelcilik ve çocuk gelişimi eğitimleri sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacak kursiyerlere, sponsorların işbirliği ile staj ve istihdam imkânı sağlanacak.
 
Sivil toplum-kamu iş birliği ile bu kardeşlerimizin sağlıklı bir biçimde topluma kazandırılmasının hedeflendiğini belirten KADEM Elazığ Temsilcisi Av. Esra Soylu  “Geleceğe İşbaşı Projesi ile devletin koruması altındaki genç kızlara mesleki eğitim ve iş imkânı sunuyoruz.  Projemizin tamamlanmasıyla genç kızlarımız koruma altında bulundukları kurumlardan ayrılırken kendisi ve çevresi ile barışık, hayata değer katan, ülkemizi güven ve refahın soluklandığı yarınlara taşıyacak kadınlar olarak topluma faydalı bireyler olacaklar. Bunun için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları toplumun tüm kesiminin desteklerini bekliyoruz. Bu kızlar bizim kızlarımız, bizim geleceğimiz.  Bu minvalde başta bize büyük destek veren Elazığ Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu olmak üzere tüm paydaş ve sponsorlarımıza çok teşekkür ederim." dedi.Bu haber 2122 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI